Oktay Kaynarca Kimdir? Oyunculuk Öncesi Oktay Kaynarca'nın İlk Mesleği

Oktay Kaynarca Kimdir? Oyunculuk Öncesi Oktay Kaynarca'nın İlk Mesleği

Oktay Kaynarca özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği Çakır karakteriyle büyük ilgi gören oyunculardan biri olmuştu. Oktay Kaynarca'nın ilk mesleği ise duyanları şaşkına çeviriyor.

Başarılı oyuncu Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1955 tarihinde Malatya'da dünyaya gelmiştir.

Bir döneme damga vuram Kurtlar Vadisi adlı dizide hayat verdiği Süleyman Çakır karakteriyle milyonların tanıdığı isim haline gelen Kaynarca, annesi ve babasın Almanya'da çalıştığı yıllarda, İstanbul'da anneannesinin yanında büyüdü. Hopa Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra Fiat fabrikasında elektirikçi olarak çalışmaya hayatına başladı. Bu esnada hayalini kurduğu oyunculuk mesleğini gerçekleştirmek için konservatuvar sınavlarına da hazırlanmayı ihmal etmeyen Kaynarca, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Bilim Dalı'nda girdi. 1991 yılında aynı bölümden mezun olan Kaynarca, televizyon dünyasına 1989 yılında TRT1'de yayınlanan Gençler adlı dizi ile adım attı. 

Takip eden yıllarda Yeditepe İstanbul ve Aynalı Tahir dizileri ile tanınmaya başlayan Kaynarca, 2003 yılında yayına giren usta yönetmen Osman Sınav'ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği Kurtlat Vadisi adlı dizide 'Süleyman Çakır' karekteri ile ün kazanandı. 

'Deli Yürek:Bumerang Cehennemi', 'Sis ve Gece', 'Esir Şehrin İnsanları', 'Adanalı', 'Sakarya Fırat' ve 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' gibi başarılı diziler yer alan Kaynarca, 'Sabah Şekeri', 'Türkünü Söyle' ve 'Salı Sefası' gibi birçok tv programlarının sunuculuğunu yaptı.