Fatih Portakal'dan Sözcü TV çıkışı! Kimse anlatmazken ilk kez o anlattı

Fatih Portakal'dan Sözcü TV çıkışı! Kimse anlatmazken ilk kez o anlattı

Fatih Portakal'dan Sözcü TV için iddialı açıklama. Kimse böyle iddialı konuşmazken Fatih Portakal çok iddialı konuştu

Fatih Portakal, FOX TV ana haber sunuculuğu görevinden istifa etmişti. Fatih Portakal'ın istifa edip İzmir'e yerleşmesi korktu kaçtı yorumları yapılmasına yol açmıştı.

Fatih Portakal bir süre yayınlarına youtube üzerinden devam etti. Sonrasında ise Yılmaz Özdil tarafından kurulan Sözcü TV'de çalışmaya başladı.

Yılmaz Özdil beklenmedik bir şekilde istifa edince Fatih Portakal ekranlara geri döndü.

Yaz sezonunda Fatih Portakal'ın tekrar veda etmesi artık Sözcü TV'de olmayacak yorumlarının yapılmasına yol açmıştı.

Fatih Portakal şimdilerde tekrar Sözcü TV ana haber bültenini sunacak. Fatih Portakal'ın yeniden ana haber bültenini sunacak olması büyük ses getirmiş durumda. Ancak dikkat çeken bir gelişme yaşandı Fatih Portakal rakiplerine rest çekti. Meydan okuyan Fatih Portakal zirveye oturacaklarını öne sürdü.

Sözcü'ye konuşan Fatih Portakal'ın açıklamalarından bazı önemli kısımlar şöyleydi;

Sözcü’nün sorularını yanıtlayan Portakal, “Geride bıraktığınız yayın dönemi sizin için nasıl geçti?” sorusuna, “Sözcü ailesiyle tekrar birlikte olmak gerçekten güzel. Çünkü geçtiğimiz süreçte biraz da bu aileyi anlamak, işime karışılacak mı karışılmayacak mı onu bir görmek, gazetecilik mesleğini istediğim gibi yapabilecek miyim, yapamayacak mıyım, ekranda susturulacak mıyım, susturulmayacak mıyım, konuşturulacak mıyım, konuşturulmayacak mıyım ona bir bakmak için iyiydi. Geçtiğimiz 3 ay süreç de iyi oldu. Karşılıklı olarak da bir empati kurduk. Birbirimizi daha iyi tanıdık. Bu süreçte ekiple birlikte, SÖZCÜ Gazetesi, SÖZCÜ Televizyonu ve tabi ki bütün arkadaşlarla birlikte çok daha iyi olacağını düşünüyorum ben. Televizyonda özellikle Genel Müdür Alişer Delek'e, Özgür'e, Hakan Durmuş'a, Cansel Poyraz'a ve tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” yanıtını verdi.

Portakal, “Yeni yayın döneminde izleyicileri neler bekliyor?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

fatih-portakal-bana-musade-dedi-sozcu-tvye-boyle-veda-etti-dilimin-kemigi-bazen-olmuyor-1688206921.jpg

“Tarafsız haber, özgür yorum. Benim yaptığım bu. Türkiye'de eğer bugün bir şeyler yapabiliyorsak veya ana haberde bir alışkanlık yapabiliyorsak bu geçmişten gelen tarafsız haber, özgür yorumu insanlara aktarabilmek. Bu sayede ben insanlara dokunduğumu düşünüyorum. Biz yine haberi izlettireceğiz ama yorum bana ait olmuş olacak. Kimileri kızacak, kimileri alkışlayacak o alkışlayanlar yeri geldiğinde öfke kusacak. Öfke kusanlar, ‘ya bak doğru söylüyor' diyecek. Böyle bir alışkanlık kazandırdık. Bir de güzel bir mottomuz var. Benim hoşuma gitti bu. Sevgili yönetmenimiz Remzi buldu bunu. ‘Bir günü, bir saatte birlikte paylaşacağız' diye. O da çok anlamlı bir söz olarak geldi bana.”

odatv-image-103-56efafc9058847.jpg

YOUTUBE YAYINLARI NE OLACAK?

Armonimedya.com'un edindiği bilgiye göre; Fatih Portakal'ın youtube yayınları devam edecek. Fatih Portakal'ın youtube üzerinden yaptığı yayınlar milyonlara ulaşıyor.

Etiketler :