Pınar Deniz'den Sezen Aksu'ya destek

Pınar Deniz'den Sezen Aksu'ya destek

Yargı dizisinin başrol oyuncularından Pınar Deniz, Sezen Aksu’ya gelen olumsuz tepkiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye gündemine oturan Sezen Aksu'ya sanat dünyasından destek gelmeye devam ediyor. Yargı dizisinin başrol oyuncularından olan Pınar Deniz'de Sezen Aksu'ya bir destek verdi. Konuyla ilgili açıklamasında  Pınar Deniz "Sezen Aksu yanlış anlaşıldı. Ona yapılan bu linç beni korkuttu. İnsanlar kendi düşüncelerini rahatça söyleyebilmeli. Sezen Aksu milli değerimizdir, onun arkasındayım" ifadelerine yer verdi. 

Posta gazetesinin aktardığına göre: Pınar Deniz ayrıca sosyal medya hesabından da  ''Doğanın, düşüncenin, hayalin, hakikatin önünde diz çökenlere selamlar olsun. Her zamanki gibi duygularımıza Sezen Aksu tercüman olsun.'' ifadeleri içeren bir paylaşım yapmıştı. 

NE OLDU?

Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısındaki, "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" sözleri sosyal medyada gündem oldu. Aksu'nun bir toplumun manevi değerlerini aşağıladığı öne sürüldü.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Sezen Aksu hakkında bu şarkı nedeniyle suç duyurusu yapıldı.

PROTESTOLAR

Çok sayıda vatandaşta Sezen Aksu'yu protesto etti. Özellikle sosyal medyadan Sezen Aksu günlerce en çok konuşulan isimler arasında yer aldı.