iOS’ta WhatsApp ana sayfayı değiştiriyor

iOS’ta WhatsApp ana sayfayı değiştiriyor

WhatsApp yine dikkat çeken bir özellikle ses getirecek. iOS’ta WhatsApp ana sayfayı değiştirme kararı aldı.

Gizlilik konusunda çok sayıda eleştiri alsa da WhatsApp hala en çok tercih edilen bir uygulama. WhatsApp  tarafından 2022 yılında peş peşe yeni değişiklikler gelecek. Bu değişikliklerden en önemlisi şimdilik iOS’ta gerçekleşecek. Sonrasında Android kullanıcıları içinde benzer bir güncelleme olabilir.

Emre Özdoğan'ın shiftdelete.net sitesinde aktardığına göre; WhatsApp’ın iOS’taki ana sayfasında ‘Yeni Grup’ ve ‘Toplu Mesaj’ seçenekleri kaldırılıyor.

Şimdilik beta uygulamasında yer alan özellik sonrasında tüm kullanıcılara aktarılacak. 

BİLDİRİM FOTOĞRAFLARI KARARI

WhatsApp’ın bir diğer güncellemesi ise bildirim fotoğraflarıyla ilgili. Eskiden başka bir kullanıcıdan mesaj geldiğinde sadece WhatsApp logosu görünüyordu. Yeni güncelleme ile birlilkte artık WhatsApp üzerinde size mesaj gönderen kişinin profil fotoğrafı görünecek. Bu durum yazıştığı kişinin bir başkası tarafından görülmesini istemeyen kişiler için sorun yaratabilir. Bunu da bildirimleri tümden kapatarak çözebilmek mümkün.

Öte yandan mesajın herhangi bir gruptan gelmesi durumunda ve bu mesajda sizden bahsediliyorsa (“@Saliha ” gibi) WhatsApp bunu da size bildirecek. 

KARMAŞAYI ÖNLEYİN

Öte yandan bahsetme özelliğini bilmiyorsanız , birden fazla kişinin olduğu bir grupta klavyenizle ‘@’ işareti yapmayı deneyebilirsiniz. Grup içerisindeki kişilerden bahsederek hem karmaşayı önler , hem de o kişi grubu sessize almış olsa bile bildirimin ona ulaşmasını sağlayabilirsiniz.