Büyük WhatsApp güncellemesi! Her şey değişiyor! İşte yenilikler

Büyük WhatsApp güncellemesi! Her şey değişiyor! İşte yenilikler

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalarından biri olan WhatsApp değişiyor . Gelen bilgilere göre Temmuz ayında duyurusu gerçekleştirilen ve oldukça önemli yeniliklere imza atan WhatsApp güncellemesi nihayet kullanıma sunulmuş durumda.

Dünya genelinde herhalde WhatsApp kullanmayan kalmamıştır. Uzun bir süredir WhatsApp peş peşe yenilikleriyle dikkat çekiyor. Genel olarak WhatsApp aslında bu yenilikleri rakiplerinin gerisinde kalmamak için yapıyor. Bu kapsamda da WhatsApp üzerinden sayısız yenilik yapıldığını görüyoruz.

WhatsApp kullanıma sunulduktan sonra sayısız platform kuruldu. Mobil uygulama devleri arasında bir yarış başladı. Ancak buna rağmen dünya genelinde en popüler mobil uygulama halen WhatsApp. WhatsApp daha ne kadar bu lider konumu sürdürecek bilinmiyor.

Ancak bilinen bir gerçek var ki WhatsApp rakiplerinin gerisinde kalmamak için yenilikler yapıp kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam edecek. Bu kapsamda WhatsApp üzerinde bazı değişikler yapıldı. Yapılan değişikler çok sayıda kullanıcı tarafından da merak edilmekteydi.

WhatsApp uygulaması üzerindeki değişikliklerle ilgili detaylı bilgiler shiftdelete.net sitesinde yayınlanan bir haberle de paylaşıldı. O haberde şu bilgilere yer veriliyor.

Günümüzde mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan ve SMS’i adeta tarihe gömen WhatsApp her geçen gün yeni özellikler sunuyor. Buna rağmen maksimum dosya boyutu başta olmak üzere bazı konularda rakiplerinin oldukça gerisinde kalan WhatsApp için büyük güncelleme yayınlandı.

Aslında bu güncellemenin duyurusu WhatsApp’ın resmi internet sitesinde Temmuz ayında yayınlanan bir blog yazısı ile yapılmıştı. Ancak kademeli bir şekilde yayıldığı için herkese gelmesi zaman alıyor.

Arama çubuğunun yan tarafında yer alan simgeye tıklayarak, okunmamış mesajları sıralamak mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra yoğun bir şekilde kullanılan mesaj silme özelliğinde iyileştirmeler yapıldı.

WhatsApp dosya gönderme boyutu 2 GB’a çıktı


Mesajın hem gönderen kişiden hem de alıcıdan silinmesini sağlayan “Herkesten Sil” özelliğinin süresi artık 2 günün üzerine çıktı. Yani gönderdiğiniz bir mesajın 48 saat sonra bile her iki taraftan silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra “Benden Sil” özelliğini kullanarak bir mesajı sildiğinizde, bu işlemi ilk birkaç saniye içerisinde geri almak mümkün hale geldi. WhatsApp gruplarında maksimum katılımcı sayısı 512’ye yükselirken, maksimum dosya boyutu 100 MB’den 2 GB’a çıkarıldı.

Yani WhatsApp ile 2 GB boyutunda dosyalar göndermek mümkün hale geldi. Sırf bu dosya boyutu sınırı yüzünden Telegram kullananlar olduğunu göz önüne alırsak, WhatsApp kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak uygulama genelinde büyük bir iyileştirmeye imza atmış oldu.

YENİ GÜNCELLEMELER YOLDA

Öte yandan gelen bilgilere göre platform üzerinde yeni güncellemelerde yapılacak. Bu güncellemerle birlikte mobil uygulama devinin rakiplerini bir adım daha geride bırakacağı konuşuluyor. 

Etiketler :
TEKNOLOJİ