Yargı Dizisinin Yıldız Oyuncusu Pınar Deniz Hakkında Pek Bilinmeyenler! İlk Kez Öğrenildi

Yargı Dizisinin Yıldız Oyuncusu Pınar Deniz Hakkında Pek Bilinmeyenler! İlk Kez Öğrenildi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinde Ceylin karakterine hayat veren Pınar Deniz hakkındaki detaylar merak ediliyor. Peki kim bu Pınar Deniz?

4 Kasım 1993 tarihinde Adana'da dünyaya gelen Pınar Deniz, Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğudur. Küçük yaşlarda akıcı bir şekilde Arapça konuştuğu bilinen oyuncunun zamanla unuttuğu biliniyor. Henüz 2 yaşındayken ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınan güzel oyuncu, Tarabya'da büyüdü. 

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu olan 28 yaşındaki Pınar Deniz'in ilk oyunculuk deneyimi 2014 yılında yayımlanan 'Sil Baştan' adlı dizi olmuştur. Dizi 9. bölümü ile yayından kaldırılsada güzel oyuncu doğal hareketleriyle akıllarda kaldı. Bir sonraki  projesi için uzun süre beklese de 'Vatanım Sensin' adlı dizi ile tüm Türkiye'nin tanıdığı isim haline geldi. Vatanım Sensin dizisi biter bitmez 'Bir Deli Rüzgar' adlı dizide başrol olarak karşımıza çıkan Pınar Deniz, Netflix'te yayınlanan 'Aşk 101' adlı dizide bir öğretmeni canlandırdı. 2021 yılında ise bir önceki projesindeki rol arkadaşı Kaan Urgancıoğlu ile bir araya gelen Pınar Deniz, 'Yargı' dizisinde 'Avukat Ceylin' karakterine hayat veriyor.

Menajerimi Ara, Kırmızı Oda ve Beyaz Yalan gibi dizilerde de konuk oyuncu ve yardımcı oyuncu olarak rol alan Pınar Deniz, Kardeşim Benim 2, İnsanlar İkiye Ayrılır ve Aşkın Kıyameti adlı filmlerde başrol oyuncu olarak yer almıştır.