Uysallar Dizisinin Oktay'ı Öner Erkal Kimdir? Öner Erkal'ın Bilinmeyenleri

Uysallar Dizisinin Oktay'ı Öner Erkal Kimdir? Öner Erkal'ın Bilinmeyenleri

Çukur dizisinde canlandırdığı Selim karakteriyle efsaneleşen Öner Erkal, şimdilerde Netflix platformundaki Uysallar dizisiyle dünyanın tanıdığı bir isme dönüştü. Peki Öner Erkal kim?

Son olarak Show TV ekranında yayınlanan 'Çukur' adlı dizide Selim karakteriyle izleyici karşısına çıkan Öner Erkan, daha sonra Netflix platformunda yayınlanan ve çok beğenilen 'Bir Başkadır' adlı dizide yer almıştı. Uzun bir süredir ekranlardan uzak duran Erkan, Netflix'te yayınlanan mini dizi 'Uysallar'da bambaşka bir karakter seyirci karşısına geçti. Peki Öner Erkan kim?

Öner Erkan Kim?

4 Ocak 1980 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen Öner Erkan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 

15 yaşından beri tiyatro ile ilgilenen Erkan, üniversiten mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. TRT ekranında yayınlanan bir çocuk programının sunucusu olarak hayatımıza giren Erkan'ın ilk oyunculuk deneyimi 2002 yılında yayınlanan Kuzenlerim adlı TV dizisi olmuştur. 

Takip eden yıllarda Avrupa Yakası, İki Aile, Yalan Dünya, Çukur, Çarpışma ve Bir Başkadır gibi başarılı dizilerde yer aldı. 

Sinema dünyasında da Organize İşler, 7 Kocalı Hürmüz, Bornova Bornova, Ahlat Ağacı ve Son Osmanlı Yandım Ali gibi başarılı yapımlara adını yazdırdı.