Üç Kız Kardeş dizisinin Yıldızı Rüçhan Aslında Kim?  Veda Yurtsever İpek Hakkında Bilinmeyenler

Üç Kız Kardeş dizisinin Yıldızı Rüçhan Aslında Kim? Veda Yurtsever İpek Hakkında Bilinmeyenler

Üç Kız Kardeş dizisinde kaynana Rüçhan karakterine hayat veren Veda Yurtsever İpek büyük merak konusu. Kanal D seyircilerinin oyunculuğuna hayran kaldığı Rüçhan karakterine hayat veren Veda Yurtsever İpek hakkındaki bilinmeyenleri derledik.

İclal Aydın'ın aynı adlı eserinden uyarlanan, başrollerini Özgü Kaya ve Berker Güven gibi genç oyuncuların paylaştığı Üç Kız Kardeş dizisinde Rüçhan karakterine hayat veren Veda Yurtsever İpek, şiddet içeren sahneleriyle tepki çekse de oyunculuk konusunda taktir ediliyor. 

Peki Veda Yurtsever İpek kimdir?

1 Ocak 1969 tarihinde Bingöl'de dünyaya gelen Veda Yurtsever, çocukluğundan beri sahne sanatlarıyla ilgiliydi. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. 

Devlet Tiyatrolarında oyunculuk eğitimi de veren Yurtsever, 1998 yılında kendisi gibi oyuncu olan Mahir İpek ile evlendi. 2018 yılında yollarını ayıran çiftin bir oğulları var. 

'İki Aile', 'Fatmagül'ün Suçu Ne?', 'Beyaz Karanfil', 'Kırgın Çiçekler' ve 'Babil' gibi başarılı projelerde yer alan oyuncu şimdilerde Üç Kız Kardeş dizisinde yer alıyor.