Üç Kız Kardeş Dizisindeki Sadık Kimdir? Reha Özcan'ın Bilinmeyen Başarıları

Üç Kız Kardeş Dizisindeki Sadık Kimdir? Reha Özcan'ın Bilinmeyen Başarıları

Türkiye Reha Özcan adını FOX TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisindeki canlandırdığı Adil hoca karakteriyle tanımıştı. Reha Özcan aslında çok ünlü bir oyuncu. Şimdilerde ise Üç Kız Kardeş dizisinde Sadık karakterini canlandırıyor. Peki Reha Özcan'ın biyografisi nasıldır?

İclal Aydın'ın çok satan kitabından uyarlanan, başrollerini İclal Aydın, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu ve Berker Güven ile paylaşan Reha Özcan sosyal medyada merak edilen oyuncular arasına adını yazdırdı. Peki Üç Kız Kardeş'in Sadık'ı Reha Özcan kim?

Reha Özcan Kimdir?

5 Temmuz 1965 tarihinde Bingöl'de dünyaya gelen Ragıp Reha Özcan, aslen Boyabat'lıdır. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Özcan'ın kardeşi Serhat Özcan'da oyuncudur. 

Üniversiteden mezun olduğu yıl Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan Özcan, 1990-1991 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. 92-93 yılları arasında Antalya Devlet Tiyatrosu'nda görev alırken Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Kulübünde ve Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda yönetmenlik yaptı. 2010-2011 yıllarında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda tekrardan görev alan Özcan, 2016 yılında Devlet Tiyatrolarından emekliye ayrıldı. 

Yaşamak Güzel Şey, Adı Efsane, Maral: En Güzel Hikayem, Karadayı, Suskunlar, Mucize Doktor ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi birçok başarılı projede yer alan oyuncu şimdilerde Üç Kız Kardeş dizisinde yer alıyor.