Tuba Büyüküstün'ün Pek Bilinmeyen Biyografisi! Bakın Tuğba Büyüküstün Kimmiş

Tuba Büyüküstün'ün Pek Bilinmeyen Biyografisi! Bakın Tuğba Büyüküstün Kimmiş

Kara Para Aşk dizisiyle dünyanın tanıdığı oyuncularından biri haline dönen Tuba Büyüküstün'ün biyografisi merak konusu olmaya başladı. Bakın Tuba Büyüksütün kimmiş...

Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile sık sık gündeme gelen UNICEF Türkiye'nin iyi niyet elçisi Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Anne tarafından Kırım göçmeni, baba tarafından Girit göçmeni kökenli Büyüküstün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarından yer aldığı reklamlar ile televizyon dünyasına adım atan oyuncu, mezun olduktan kısa bir süre sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

Asi ve 20 Dakika Dizisi ile Yurt Dışına Açıldı

Oyunculuk kariyerine, 2003 yılında Kanal D ekranında yayınlanan Sultan Makanı adlı diziyle başlayan Büyüküstün, 2004 yılında yayınlanan usta yönetmen Çağan Irmak'ın imzasını taşıyan Çemberimde Gül Oya dizisi ile herkesin tanıdığı isim haline geldi. 2005-2007 yılları arasında Ihlamur Altında dizisinde sergilediği oyunculuk performansı ile ün kazanan oyuncu, aynı yıllarda Babam ve Oğlum ve Sınav filminde performansı ile oldukça beğeni topladı. 2007-2009 yılları arasında Asi dizisinde yer aldı. Asi dizisi ile Monte-Carlo Televizyon Festivali'nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde yurt dışındaki tanınırlığını artırdı. 

Çemberimde Gül Oya, Ihlamur Altında ve Asi dizisi ile sadece Türkiye'de değil yurt dışında da tanınan isim haline gelen oyuncu, Gönülçelen dizisinin ardından yer aldığı 20 Dakika dizi ile Emmy Ödüller'inde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi. 

Kara Para Aşk ile Herkesin Tanıdığı İsim Haline Geldi

2014-2015 yılları arasında ATV ekranında yayınlanan Kara Para Aşk dizisi ile Avrupa başta olmak üzer dünyanın birçok noktasında tanınan isim haline gelen Büyüksütün, ülkemizden aldığı birçok ödülün yanı sıra Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi. 2016 yılında vizyona giren İstanbul Kırmızı filminde ve aynı yıl yayın hayatına başlayan Cesur ve Güzel dizisi ile hem yeni imajı hem de oyunculuğu ile beğeni toplayan Büyüküstün, Arap Yarımadası'nda da adından sıkça söz ettirdi.

2020 yılında Netflix'te yayınlanan Rise of Empires: Ottoman projesinde yer aldıktan sonra Menajerimi Ara ve Sefirin Kızı dizisinde yer alan oyuncu son oalrak Netflix için çekilen Another Self dizi projesiyle gündeme geldi.