Songül Öden Kimdir? Songül Öden Hakkındaki Bilinmeyenler

Songül Öden Kimdir? Songül Öden Hakkındaki Bilinmeyenler

Netflix platformunda yayınlanan Uysallar dizisi ve Show TV ekranlarındaki Oğlum dizisiyle dikkat çeken Songül Öden hakkındaki pek bilinmeyenleri sizler için derledik.

Show TV ekranında yayınlanan Oğlum dizisi ile uzun bir aradan sonra tekrardan ekranlara dönen Songül Öden, geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda yayınlanan, başrollerini Öner Erkan, Haluk Bilginer ve Uğur Yücesoy ile paylaştığı Uysallar dizisinde canlandırdığı Nil karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Peki Songül Öden kimdir?

Songül Öden Kimdir?

17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelen Songül Öden, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında şan eğitimi almıştır.

1999 yılında yayınlanan Ferhunde Hanımlar dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Öden, 2005-2007 yılları arasında yayınlanan başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaştığı Gümüş diziyle sadece ülkemizde değil dünyada da tanınan bir isim haline geldi.

Sayısız ödüllü oyuncu Öden Acı Aşk, 72. Koğuş, Ekşi Elmalar, Umutsuz Ev Kadınları, Serçe Sarayı ve Fi gibi çok beğenilen projelerde de yer aldı.