Oğuzhan Koç Hakkındaki Bugüne Kadar Pekte Bilinmeyen Gerçekler! Oğuzhan Koç Kimdir?

Oğuzhan Koç Hakkındaki Bugüne Kadar Pekte Bilinmeyen Gerçekler! Oğuzhan Koç Kimdir?

Oynadığı filmlerle adından sıkça söz ettiren Oğuzhan Koç, büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Peki Oğuzhan Koç kim?

13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan'da dünyaya gelen Oğuzhan Koç, büyük Erzincan depreminin ardından taşındığı Bursa'da hayatına devam etti. 7 yaşından itibaren Bursa Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü'nde eğitim alan Koç, Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde bir süre eğitim aldıktan sonra İstanbul'a taşınarak, eğitimine İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nde devam etti.

2007 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi Atölye Oyuncuları arasına giren Koç, uzun yıllar Kanal D ekranında yayınlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar tiyatral komedide sahne aldı. 2009 yılında Yılmaz Erdoğan'ın yönetmenliğini yaptığı Neşeli Hayat filmi ile beyaz perdeye adım attı.

Söz ve müziği kendine ait olan 'Gül ki Sevgilim' ve 'Giden Günlerim Oldu' şarkılarıyla da adından söz ettirerek, oyuncu kimliğinin yanı sıra şarkıcı kimliğiyle de tanındı.

Çok Film Harekler Bunlar, Yol Arkadaşım ve Yol Arkadaşım 2 filmlerinde yer alan oyuncu, Bana Baba Dedi ve Jet Sosyete dizilerinde de rol aldı. 14 Single  çalışması ve 2 albümü olan Koç, oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzik kariyeriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.