Netflix dizileri hakkında pek bilinmeyenler

Netflix dizileri hakkında pek bilinmeyenler

Netfliks: yabancı ve yerli dizi ve filmlerin var olduğu; izleyicisine belli bir üctet karşılığında ulaşılabilirliğini sağladığı bir internet platformudur.

Netfiks nasıl hayatımıza girmiştir?

Netfliks'in hayatımıza girmesi ve yaygınlaşması elbette ki pandemi sürecinde olmuştur. Pandemi sürecinde pek çok sektör olduğu gibi sinema sektörü de büyük darbe almıştır. Çekilen pek çok sinema filmi izleyiciyle buluşmakta sorun yaşayınca; devreye hem sektörü hem de sinema severleri zor durumdan kurtaracak bu gibi platformlar devreye girmiştir. 

 

Buna benzer başka platformlar var mıdır?

Elbette ki Netfliks alanında öncü olsa da, tek değildir. Netfliks'in öncü olduğu bu platformu, Türkiye'de Blut tv, Exxen, Gain gibi platformlar ortaya çıkmış ve Newtfliks'e rakip olacak seviyelere ulaşmışlardır. Ve pek çoğu dünyada da sevilerek izlenen dizi ve filmlerin yanında kendine ait dizi ve filmler çekmeye ve yayınlanmaya başlamıştır. 

 

Ne tür diziler bulabiliriz?

Bu platformlarda yerli ve yabancı olmak üzere, dünyada da sevilerek izlenen dizi ve filmler yer almaktadır. Komedi, Fantastik, Romantik, Korku alanında çok beğenilen pek çok dizi ve filmi bulabilirsiniz. Ülkemizde de Fantastik dizi alanında gelişim göstermeye başlayacak adımlara yol açan ''Atiye'' dizisi Netflik'te büyük yankı uyandırmış ve beğenilmiştir.