Neslihan Atagül Kimdir? Başarılarının Sırrı Belli Oldu!

Neslihan Atagül Kimdir? Başarılarının Sırrı Belli Oldu!

Ekranların sevilen ismi olan Neslihan Atagül kimdir? Neslihan Atagül'ün hayatıyla ilgili bilinmeyenleri derledik.

Son olarak Seferin Kızı dizisiyle ekranlara gelen, ancak geçirgen bağırsak sendromu hastalığı nedeniyle diziden erken ayrılan Neslihan Atagül, uzun süredir ekranlarda yer almıyordu. Şimdilerde yeni bir dizi projesiyle gündeme gelen 'Neslihan Atagül kim?' merak ediyorsanız, sizler için cevapladık.

Neslihan Atagül Kim?

Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenli olan Nesliha, 20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencisi olan Atagül, 2005 yılında yer aldığı Tofita reklamı ile oyunculuğa adım attı. Aynı yıl Sütaş reklamında yer alarak büyük çıkış yakaladığı Yaprak Dökümü dizisine transfer oldu. Yaprak Dökümü dizisinde yer almaya başladığı yıl İlk Aşk filmi ile beyaz perdeye de adım attı.

2011 yılında başrolünde yer aldığı Araf filmi ile tanınan bir isim haline gelen Atagül, 2013-2014 yılları arasında yayınlanan, eşi Kadir Doğulu ile tanışmasına vesile olan Fatih Harbiye dizisi ile herkesin tanıtığı isim haline geldi. 

2015-2017 yılları arasında yayınlanan Kara Sevda dizisi ile yakaladığı başarı ile sadece ülkemizde değil, başta Güney Amerika olmak üzere, Arap Yarımadası'nda da tanınan bir isim haline geldi. 2019-2021 yılları arasında yayınlanan Sefirin Kızı dizisi ile yükselişini sürdüren Atagül, Puma, Polaroid ve Bulgari gibi birçok ünlü markanın da reklam yüzü ve marka elçisi oldu.