Kenan İmirzalıoğlu kimdir? Kenan İmirzalıoğlu'nun mesleği nedir?

Kenan İmirzalıoğlu kimdir? Kenan İmirzalıoğlu'nun mesleği nedir?

KENAN İMİRZALIOĞLU KİMDİR? KENAN İMİRZALIOĞLU’NUN HAYATINA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER NELER? KENAN İMİRZALIOĞLU’NUN MESLEĞİ NEDİR?

Kenan İmirzalıoğlu kimdir?

 

  Deli Yürek dizisi ile büyük üne kavuşan İmirzalıoğlu, her yaş grubundan insanı etkileyerek gündemden düşmemiş ve televizyonların aranan ismi olmayı her dönemde sürdürmüştür. Herkesin merak ve hayranlıkla izlediği Kenan İmirzalıoğlu aslında kimdir, gelin birlikte inceleyelim:

 

  18 Haziran 1974’te Ankara’da dünyaya gelen İmirzalıoğlu, lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a gitmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olan Kenan İmirzalıoğlu’nun Zübeyde ve Derviş adında iki kardeşi vardır.

 

  Soyunun Osmanlıya dayandığı bilinen İmirzalıoğlu’nun, o zamanın Celali İsyanları yüzünden Erzurum’dan Bala’ya göçmek zorunda kalan ataları vardır. İmirzalıoğlu’nun büyük dedeleri aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ü Ankara’da karşılayarak, kendi evlerinde bir gece ağırlamışlardır.

  

  Aslen Türkmen olduğu bilinen İmirzalıoğlu; Türkmen soyunun Tabanlı aşiretine mensuptur. 

 

  2015 yılında ‘uyuşturucu kullanmak’ suçundan hapis cezasına çarptırılan İmirzalıoğlu, 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.

 

  2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Sinem Kobal ile evlendikten sonra, 2020’de Lalin adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

 

Kenan İmirzalıoğlu’nun mesleği nedir?

 

  İmirzalıoğlu, 1997 yılında model elemelerine katılarak Best Model of Turkey’den birinci olarak çıkmıştır. Bu birincilik onun Best Model of The World'e katılmasına etki ederek, bu yarışmadan da birincilik almasını sağlamıştır.  

 

  Eski model olan İmirzalıoğlu, oyunculuğun yanı sıra ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışma programıyla, deneyimlerine sunuculuğu da eklemiştir.

 

  Deli Yürek’ten sonra; Acı Hayat, Son Osmanlı Yandım Ali, Karadayı, Ejder Kapanı, Ezel gibi dizi ve sinema filmleri ile ününe ün kattı.