Hazal Kaya Kimdir? Nasıl Ünlü Olduğu Dikkatlerden Kaçmadı

Hazal Kaya Kimdir? Nasıl Ünlü Olduğu Dikkatlerden Kaçmadı

Son dönemin yıldız oyuncularından olan Hazal Kaya herkes tarafından araştırılıyor. Hazal Kaya nasıl ünlü olmuştu? İşte bütün soruların cevabı...

1 Ekim 1990 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Hazal Kaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Görsel Sanatlar Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir. Küçük yaşlardan itibaren sanatın çeşitli alanlarında eğitim alan Hazal Kaya, keman ve bale dersleri almış. Lise yıllarında okulun tiyatro kolunda aktif olarak yer alırken bazı ajanslara başvuru yaptı. Lise eğitimine devam ederken Cola Turka'nın reklam yüzü olmasıyla birikte, Acemi Cadı dizisinde konuk oyuncu olarak yer alması oyunculuk kariyeri için büyük bir gelişme oldu. 

Oyunculuk kariyerini 2007 yılında yayınlanan Genco dizisi ile pekiştiren Hazal Kaya, Kanal D'de yayınlanan, oyuncu kadrosu ve hikayesi ile döneme damga vurmuş Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Nihal Ziyagil karakteri ile şöhretin zirvesine ulaştı.

2011 yılında vizyona giren Çalgı Çengi ile ilk sinema deneyimini yaşayan güzel oyuncu, bu yıllarda Ayla Algan ve Ümit Çırak'tan ders aldı. Aşk-ı Memnu dizisindeki sergilediği oyunculuk performansının ardından ekranların arana yüzü haline gelen Hazal Kaya, 2011 yılında Show TV ekranında yayınlanan Adını Feriha Koydum adlı dizi ile hafızalara kazınan bir isim haline geldi.

Son Yaz-Balkanlar 1912, A.Ş.K., Maral: En Güzel Hikayem, Bizim Hikaye ve Misafir dizisinde başrol oyuncusu olarak yer alan Hazal Kaya, kendisi gibi oyuncu Ali Atay ile evli ve bir çocuk sahibidir.