Evlilik Hakkında Her Şey Dizisinin Yıldızı Sumru Yavrucuk Kim? Sumru Yavrucuk Hakkında Bilinmeyenler...

Evlilik Hakkında Her Şey Dizisinin Yıldızı Sumru Yavrucuk Kim? Sumru Yavrucuk Hakkında Bilinmeyenler...

FOX TV ekranında yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Çolpan Cevher karakterine hayat veren Sumru Yavrucuk, herkes tarafından merak ediliyor. Peki Sumru Yavrucuk kim?

FOX TV ekranında yayınlanan, MF Yapım imzalı Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde güçlü kadın karakteri Çolpan Cevher'e hayat veren Sumru Yavrucuk, yıllara meydan okuyan güzelliği ve oyunculuğuyla herkesin merak ettiği isim olmaya devam ediyor. Peki Sumru Yavrucuk kim? Hakkında bilinmeyenler...

Sumru Yavrucuk Kim?

24 Eylül 1961 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Sumru Yavrucuk, İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan ve Tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Devlet Konservatuvarına özel statü öğrencisi olarak kabul edildi.

1982 yılından bu yana çeşitli tiyatro, sinema ve TV dizilerinde yer alan deneyimli oyuncu, 1988 tarihinde yayınlanan Önce Canan adlı TV dizisi ile ilk kez ekranlara geldi. 1990 yılında vizyona giren Yorum Yok adlı film ile beyaz perdede ilk kez yer aldı.

Sayısız tiyatro oyununda yer alan Yavrucuk'un 7'den 70'e tanınmasına vesile olan dizi ise 2004-2007 yılları arasında çekilen Yabancı Damat dizisi oldu.

Sevgili Dünürüm, Fatmagül'ün Suçu Ne?, No:309, Bizi Hatırla, Annem gibi başarılı projelerde yer alan Yavrucuk, 1982 tarihinden bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sayısızı oyunda yer aldı.