EDHO'dan sonra Ozan Akbaba Şimdi TRT1 dizisinde! Ozan Akbaba Kimdir?

EDHO'dan sonra Ozan Akbaba Şimdi TRT1 dizisinde! Ozan Akbaba Kimdir?

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin final yapmasıyla Ozan Akbaba setlere ara vermişti. TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Kasaba Doktoru dizisinin kadrosuna Ozan Akbaba'da katıldı. Peki Kimdir Ozan Akbaba?

Son olarak ATV ekranında yayınlanan, başrollerini Oktay Kaynarca, Yunus Emre Yıldırımer ile paylaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 199 bölüm ekranlara gelen Ozan Akbaba, 9 Haziran 1982 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. 

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunu olan Akbaba, 2005 yılından bu yana çeşitli sinema, dizi ve tiyatrolarda yer aldı. Ayrıca bazı film müziklerine de imza atan oyuncu, 2014 yılında Sıla'nın Vaziyetler isimli şarkısının klibinde de rol aldı. 

2006 yılında yayınlanan 'Kırık Kanatlar' dizisinde yer alan oyuncu, 2007 yılında 'Kavak Yelleri' dizisinde ünlendi.

Cennetin Sırları, Kuzey Güney, Arka Sokaklar ve Poyraz Karayel gibi başarılı dizilerde yer alan oyuncu 2015-2021 yılları arasında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı 'İlyas Çakırbeyli' karakteriyle herkesin tanıdığı isim haline geldi.