Demet Özdemir Kimdir? Demet Özdemir'in Hayatından Kesitler

Demet Özdemir Kimdir? Demet Özdemir'in Hayatından Kesitler

Son yıllarda oynadığı dizilerle adından söz ettiren bir isim olan Demet Özdemir merak ediliyor. Peki Demet Özdemir kimdir?

26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli'de dünyaya gelen Demet Özdemir, annesi ve babası ayrıldığı için annesi ve ablası ile İstanbul'a taşındı. İstanbul'da eğitimine devam ederken, ailesine destek olmak için çalışma hayatına küçük yaşta atılan Demet Özdemir, uzun süre şarkıcı Bengü'ye sahne performansında eşlik eden dans sanatçıları arasında yer aldı. Daha sonra Efes Kızları kadrosuna girerek dans performansına devam etmiştir.

Dans performansı sergilediği yıllarda Studio Oyuncuları'nda yürütülen oyunculuk eğitimlerine katıldı. İki yıl oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2013 yılında yayınlanan 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizinde Aylin karakterine hayat verdi. Oyunculuk kariyerine ilk adım attığı dizi olan Sana Bir Sır Vereceğim ile iyi bir çıkış yakalayan Özdemir, daha sonra 'Kurt Seyit ve Şura'da yer aldı. Takip eden yıllarda 'Çilek Kokusu', 'Erkenci Kuş' ve 'Doğduğun Ev Kaderindir' gibi adından söz ettiren dizilerde yer alan Demet Özdemir, oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Bengü'nün Hodri Meydan isimli şarkısının klibinde yer aldı.

Son olarak Netflix yapımı 'Aşk Taktikleri' filminde yer alan Demet Özdemir, uzun bir süre şampuan markası Pantene'in reklam yüzü ve işbirliği ortağı olarak çalıştı.