Cengiz Bozkurt Kimdir? Cengiz Bozkurt Aslen Nerelidir?

Cengiz Bozkurt Kimdir? Cengiz Bozkurt Aslen Nerelidir?

Leyla ile Mecnun dizisiyle geniş kitlelere ulaşan Cengiz Bozkurt kim? Herkesin merak ettiği karakter Bakkal Erdal'a hayat veren Cengiz Bozkurt hakkında bilinmeyenler...

TRT1 ekranında yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran Leyla ile Mecnun dizisinde bakkal dükkanı işleten Erdal karakterine hayat veren Cengiz Bozkurt uzun bir aradan sonra tekrardan aynı kadroyla, bu kez dijital platformda aynı karakterle izleyici karşısına geçti. Peki Leyla ile Mecnun'u Erdal Bakkalı Cengiz Bozkurt kim?

Cengiz Bozkurt Kim?

24 Aralık 1964 tarihinde Nevşehir'de dünyaya gelen Cengiz Bozkurt, ODTÜ Fizik bölümüne başlasa da tiyatrocu olmak istediği için bölümü bırakarak İngiltere'ye yerleşti.

İngiltere'de yaklaşık 14 yıl yaşayan Bozkurt, çeşitli işlerde çalıştı. Yaşadığı sürece Goldsmiths, University of London'da Medya ve İletişim bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra birçok kısa film ve belgesele imza attı.

Londra'da birçok oyunculuk atölyesinde yer alan Bozkurt, birçok Türk oyununu sahneledi. İngiltere'de yaşadığı dönemde oyuncu Mehmet Ergen ile birçok tiyatro oyununa imza attı.

2003 yılında Türkiye'ye dönen Bozkurt, birçok tiyatro, sinema ve TV dizisinde yer alsa da 2011-2013 yılları arasında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Erdal Bakkal karakteriyle adını geniş kitlelere duyurdu.

Jet Sosyete, Kurtlar Vadisi Pusu, Bende Özledim, Aramızda Kalsın, 50m2, Devrim Arabaları, Kaybedenler Kulübü ve Cinayet Süsü gibi birçok başarılı projede yer aldı.