Bergen'i Canlandıran Farah Zeynep Abdullah Aslında Kimdir? Şaşırtıcı Geçmişi

Bergen'i Canlandıran Farah Zeynep Abdullah Aslında Kimdir? Şaşırtıcı Geçmişi

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle ünlenen Farah Zeynep Abdullah şimdilerde Bergen filmiyle gündemden düşmüyor. Peki kimdir Farah Zeynep Abdullah?

17 Ağustos 1989 tarihinde dünyaya gelen Farah Zeynep Abdullah, Irak Türkmeni olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli annenin kızı olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesinde okuyan Abdullah, daha sonra İngiltere'ye giderek lise eğitimini tamamladı. Lise yıllarında yer aldığı döneme damga vuran 'Öyle Bir Geçer Zaman' Ki adlı dizide canlandırdığı Aylin karakteriyle tanınan oyuncu, dizinin 2. sezonundan sonra oyunculuk kariyerine ara vererek, eğitimi için İngiltere Kent Üniversitesi Fransızca Drama Bölümünde kaydını aktifleştirerek üniversite eğitimini tamamladı. 

Kadın-Erkek eşitliği ile ilgili olan HeForShe kampanyasının reklamında da yer alan Abdullah, Amnesty Türkiye'nin de gönüllü destekçisidir.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde yakaladığı çıkışın ardından eğitimi için uzun bir süre ekranlarda yer almayan oyuncu, 2013 yılında yayınlanan Kelebeğin Rüyası ile tekrardan izleyiciyle buluştu.

2014 yılında yayınlanan başrolünü Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaştığı Kurt Seyit ve Şura dizisi ile yükselişini sürdüren oyuncu, aynı yol Bi Küçük Eylül Meselesi ve Unutursam Fısılda filmleri ile geniş kitlelere ulaşarak başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, Gülizar ve Masumlar Apartmanı gibi başarılı dizilerin yanı sıra Ekşi Elmalar, Arif v 216 ve Bizim İçin Şampiyon filmlerinde de yer aldı.