Arda Kural Kimdir? Arda Kural Nasıl Ünlü Olmuştu?

Arda Kural Kimdir? Arda Kural Nasıl Ünlü Olmuştu?

Son dönemde Arda Kural sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Peki Arda Kural kimdir?

Bir dönemin yıldız ismi Arda Kural, yaşadığı bazı psikolojik sıkıntıları geride bırakarak tekrardan magazin dünyasına adım attı. Yaşadığı değişim ve gelişim ile gündeme gelen Kural, geçtiğimiz günlerde TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Peki Arda Kural kim? Merak edilenleri sizler için derledik.

Arda Kural Kim?

12 Nisan 1980 tarihinde Yalova'da dünyaya gelen Kural, Yalova Endüstri Meslek Lisesi'nde kimay okudu. Dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldıktan sonra kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu'nda profesyonel olarak oyunculuğa adım attı. Daha sonra Siyah Oyuncular Tiyatrosu'nu kurarak kendi yazdığı oyunları oynadı. Bu esnada Kral TV'de VJ'lik yaparak televizyon dünyasına adım attı.

1999 yılında yayınlanan 'Eyvah Kızım Büyüdü' dizisi ile seyirci karşısına çıkan Kural, dünyaca ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio'ya benzerliği ile tüm ülkenin tanıdığı isim haline geldi.

2003 yılında başrollerini Ece Erken ile paylaştığı 'Lise Defteri' ile yükselişini devam ettiren Kural, 2005 yılında Emret Komutanım dizisi ile geniş kitlelere ulaştı. 

Emret Komutanım dizi ekibi ile yaşadığı sorunlar nedeniyle oyunculuğa küsen Kural, son olarak yer aldığı Kubilay filmindeki alacağı 22.000 doları alamayınca maddi ve manevi çöküntüye girdi.

2012 yılında Bakırköy ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yaklaşık 1 ay tedavi gören Kural, uzun bir süre ekranlardan uzak kaldı. Zaman zaman kameraların yakaladığı Arda Kural'ın değişimi herkesi üzdü. Yaklaşık 10 yıldır ekranlarda yer almayan oyuncu, şimdilerde pozitif değişimi ile tekrardan gündeme geldi.