Alina Boz Kimdir? Alina Boz Hakkında İlk Kez Duyacağınız Bilgiler

Alina Boz Kimdir? Alina Boz Hakkında İlk Kez Duyacağınız Bilgiler

Alina Boz son dönemin yıldızı parlayan isimlerinden biri. Peki Alina Boz kimdir?

Son olarak adı önce TV8 ekranında yayınlanması planlanan ardından Netflix'e satılan Süslü Korkuluk dizisinde başrol olarak geçen Alina Boz'un, daha sonra projeden ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Peki son dönemin aranan genç yıldızı 'Alina Boz kim?' merak edilenleri sizler için sıraladık.

Alina Boz Kim?

14 Haziran 1998 tarihinde Rusya'nın başkenti Moskova'da dünyaya gelen Alina Boz, ilkokul çağına gelene dek Rusya'da yaşadı.

Annesi Rus, babası Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Boz, ailesinin işi nedeniyle İstanbul'a yerleşti. İlkokul ve ortaöğretiminin ardından Özel Gökjet Havacılık Lisesi'nde eğitimi tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi.

Küçük yaşlardan itibaren dans ve tiyatro eğitimi alan Boz, ilk televizyon deneyimi olan Cesur Hemşire adlı dizi oldu. 

2014 yılında Star TV ekranında yayınlanmaya başlayan Paramparça dizisinde canlandırdığı Hazal karakteriyle ünlenen Boz, Vatanım Sensin, Sevda'nın Bahçesi, Elimi Bırakma ve Maraşlı gibi dizilerde yer aldı.

'Aşk 101' dizisi ile herkesin tanıdığı isim haline gelen Boz, son olarak 'Babamın Öldüğü Gün' ve 'Bandırma Füze Kulübü' adlı filmlerde yer aldı.