TRT1 Kıbrıs Zafere Doğru Dizisi İçin Son Kararını Verdi!

TRT1 Kıbrıs Zafere Doğru Dizisi İçin Son Kararını Verdi!

TRT1 ekranın ikinci sezonuyla yayınlanan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi final yapıyor. Dizi ilk sezon Bir Zamanlar Kıbrıs Adıyla yayınlanmıştı.

Başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu'nun paylaştığı, ilk sezon 'Bir Zamanlar Kıbrıs' adıyla yayın hayatına başlayan TRT1'in Kıbrıs Zafer Doğru dizisi için son karar duyuruldu.

Kıbrıs Zafere Doğru'nun final tarihi dizi henüz 17. bölümündeyken duyurulmuştu. 31. bölümde ekranlara veda etmesi planlanan dizinin, final bölümü erkene çekildi. Sezon sonunu bekleyemeyen dizinin senaristileri Emre Özdür ve Başar Başaran'a izleyicilerden sık sık eleştiriler gelmişti. Dizi hayranlarının olayların çarptırıldığı eleştirilerine kulak asmayan senaristler hikayede bir değişikliğe gitmedi. Yaşanan bu gelişmeler de izleyicilerin bir bir ekranı değiştirmesine neden oldu.

Kıbrıs Zafere Doğru İçin Erken Final Kararı

TRT1 ekranında yayınlanan, gerçek hayattan esinlenerek kaleme alınan Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin final tarihi planlanan tarihten erkene alındı. Senaristlerin gerçeği çarpıttığı iddiası ile izleyicilerin bir bir ekranı değiştirmesi, dizinin finalini erkene çekti.

Finali erkene alınan Kıbrıs Zafere Doğru dizi 5 Şubat Cuma günü 24. bölümüyle ekranlara veda edecek. Planlanan final tarifihinde 7 bölüm önce sonlanan dizinin hayranları bu habere oldukça tepki gösterdi. Ancak senaristlere gelen tepkiler de dinmedi.