Son Dönemin En Çok Konuşulan İsmi İclal Aydın Kimdir?

Son Dönemin En Çok Konuşulan İsmi İclal Aydın Kimdir?

Kanal D ekranında yayınlanan, İclal Aydın'ın aynı adlı romanından uyarlanan Üç Kız Kardeş dizisinin başrol oyuncusu İclal Aydın, son dönemin en çok aranan ismi oldu. Peki İclal Aydın kimdir?

Son olarak 2018 yılında yayınlanan 'Ege'nin Hamsisi' dizisinde yer alan İclal Aydın, uzun bir aradan sonra aynı isimli romanı olan Üç Kız Kardeş dizisiyle ekranlara geldi. Üç Kız Kardeş dizisinde canlandırdığı Nesrin karakteriyle dikkatleri çeken İclal Aydın, sosyal medyanın merak edilenler listesine adını yazdırdı. Peki İclal Aydın kimdir?

İclal Aydın Kim?

14 Eylül 1971 tarihinde Nevşehir'de dünyaya gelen İclal Aydın, ortaokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazandı. Ancak ikinci sınıfta eğitimine ara vererek Almanya'nın başkenti Berlin'e yerleşti. Yaklaşık 6 yıl süresince profesyonel tiyatroculuk yaptıktan sonra Türkiye'ye döndü.

Televizyon kariyerine Ayna grubunun bir klibinde yer alarak başlayan Aydın, 1997 yılından bu yana, çeşitli programların sunuculuğunu da üstelendi.

İki Aile, Veda, O Hayat Benim ve Sıcak Saatler gibi başarılı dizilerde yer alan Aydın, şimdilerde kendi kaleme aldığı romanın uyarlamasında başrol olarak yer alıyor.