KENDİNİ DİZİLERİN İÇİNDE SANMAK. SUBLİMİNAL MESAJ

KENDİNİ DİZİLERİN İÇİNDE SANMAK. SUBLİMİNAL MESAJ

Subliminal mesajlarla bilinç altımıza neler işliyor? Bunun bir çözümü var mı?

DİZİLER FAYDALI MI?

FAZLA DİZİ İZLEMEK BİZE ZARAR VERİR Mİ?

DİZİLERDE SUBLİMİNAL MESAJ VAR MI? 

Günüzümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte dizi konuları, dizi çekim şekilleri oldukça fazlalaştı. Peki ama her gün saatlerce izlediğimiz dizilerin bizlere bir faydası var mı? 

Diziler aşk, aksiyon, gerilim, entrika gibi bir çok konuyu barındırır içinde. Bizlerde can sıkıntısıyla bu dizileri izleriz. vakit geçirmek için değilde vakit öldürmek için. çünkü diziler vaktimizi öldrür. 

Dizilerin içinde subliminal mesajlar vardır. insanların bilinç altına işler. Çeşitli reklamlar, biz fark etmeden bize gösterilen ürünler, belki giyilen kıyafetler subliminal mesajlar ile satın alma isteği uyandırır bizlerde. 

Çok daha faydalı işler yapabilecekken, bu mesajlar bizi televizyon başına kilitler. 

Nitekim bir çözümü yok bu durumun, kimseye dizi izleme diyemeyeceğimiz gibi gördüğün şeyleri alma da diyemeyiz. Yeni medyanın beynimize oynadığı oyun ile satışlarını geliştirdiği bir dönem içerisindeyiz. 

Yinede kendimizi biraz dikkat edersek, televizyon başında geçirdiğimiz süreyi azaltıp ailemize vakit ayırabilirsek ya da daha faydalı işler yaparak bu gibi durumların üzerimizde ki etkisini azaltabiliriz. 

Her konuda bilinçli davranmak her zaman iyidir.