EDHO yeniden başlıyor! ATV'den 165 milyon TL'lik rekor dava

EDHO yeniden başlıyor! ATV'den 165 milyon TL'lik rekor dava

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin final yapması şok etkisi yaratmıştı. Dizinin bir dijital platformda yayınlanacağı öne sürülmüştü. ATV iddialara karşı dava açacak.

6 sezon boyunca yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 199 bölüm ekranda kalmıştı. 200.bölümüyle ekrana gelecek olan dizi ani final kararı almıştı. ATV ve yapım şirketi arasındaki bu anlaşmazlık büyük krize yol açmıştı.

Ardından dizinin finaline karar verilmiş ve set durmuştu.

YENİDEN YAYINLANACAK İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeniden yayınlanacağı öne sürüldü. Öyle ki haberlere yalanlama da gelmedi. Bu durum karşısında ATV'nin nasıl bir hamle yapacağı merak konusuydu. İddialara göre ATV rekor tazminat talebiyle yapım şirketine dava açacak. Çünkü Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yayın haklarının ATV'de olduğu belirtiliyor. Henüz bu iddiaya kanal ve yapım şirketi tarafından doğrulama da gelmedi.

Snob Magazin'in haberine göre; yapımın farklı bir platformda yayınlanacağı haberlerinin ardından ATV'nin, yapımcı şirket BVB Film Yapım Prodüksiyon A.Ş. ve senarist Bahadır Özdener'e 165 milyon TL'lik dava açacağı iddia edildi.

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre; "EDHO dizisinin bütün haklarının ATV'de olduğu, başka bir kanalın veya yapımcının bu diziyi veya bir benzerini her ne isim ve şekilde olursa olsun yapmasının ve yayınlanmasının mümkün olmadığı" öğrenildi.