Büyük Umutlarla Başlayan Barbaroslar Dizisinde Final Sesleri Yükseliyor! Üzücü Gelişmeler

Büyük Umutlarla Başlayan Barbaroslar Dizisinde Final Sesleri Yükseliyor! Üzücü Gelişmeler

TRT1 ekranlarında yüksek bütçeyle yayına başlayan ve başrol oyuncuları arasında Engin Altan Düzyatan'ın da yer aldığı Barbaroslar dizisinden kötü haber geldi.

TRT1'in bu sezon başında iddialı bir şekilde ekrana getirdiği Barbaroslar dizisinin yüzü ilk bölümünden bu yana gülmedi. Yüksek bütçesi, iddialı oyuncu kadrosu ve isminin bir türlü belirlenememesi ile yayınlanmadan önce magazin sayfalarından düşmeyen Barbaroslar'ın reyting sonuçlarıyla başı dertte. 

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Pelin Akil, Yiğit Özşenere ve Yetkin Dikinciler gibi başarılı oyuncuların paylaştığı, yönetmenliğini Berat Özdoğan'ın üstelendiği Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı, yayınlandığı ilk günden bu yana reytinglerde istediği sonucu alamadı. Dizinin yayınlanan son bölümünün de reytingleri pek iç açıcı değildi. Reytingleri her geçen bölüm daha da düşen Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi için kulislerde final yapacağı iddia ediliyor.

Yeni yıl öncesi dizinin başrol oyuncularından Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe ve Cemre Gümel'in koronavirüse yakalanması nedeniyle çekimlere ara verilmişti. Sette patlak veren koronavirüs ve yeni yıl tatili nedeniyle dizi üç hafta ekrana gelmemişti. 16. bölümü ile ekranlara gelen Barbaroslar, reytinglerde yine aynı sonuçları aldı. Ortalama puan alan Barbaroslar, tüm izleyici kategorisinde günü 7. sırada tamamladı. 

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı Final mi Yapıyor?

Yüksek bütçe ve büyük beklenti ile ekrana getirilen Barbaroslar'ın reytinglerde beklenen sonucu alamaması bir hayli üzücü. Kulislerde Barbaroslar'ın final yapacağı söylentileri dönmeye çoktan başlamıştı. Ancak ortaya atılan yeni bir iddia ise dizinin final yapacağını doğrular türden oldu. İddiaya göre; Barbaroslar bu sezon sonunda ekranlara veda edecek. Bir diğer iddia ise Engin Altan Düzyatan'ın canlandırdığı Oruç Reis, bir kaç bölüm sonra ölerek hikayeden çıkacak. 

TRT1'in diğer özel kanal yönetimlerine göre reytinglerde beklentiyi karşılamayan dizilere uzun süre şans verdiğini biliyoruz. Ancak 16 bölümün de pek kısa olmadığı kaçınılmaz bir gerçek. Gelecek bölümlerde ortaya atılan bu iddiaların gerçek olup olmadığını hep birlikte izleyip göreceğiz. 

Kaynak: televizyongazetesi.com