5 Korku-Gerilim Dizisi

5 Korku-Gerilim Dizisi

Bazı kişiler için rahatsız bir his olsa da korku-gerilim dizileri büyük bir izleyici kitlesine hitap etmektedir. Hepsinden uzun uzun IMDb açıklaması gibi bahsetmeyeceğim kısaca anlatacağım sadece.

1- Scream (Çığlık)

90'lı yılların klasik korku filmi olan Çığlık filminin diziye uyarlanmış hali. Biraz korku filmi klişesi barındırıyor ama izlenmeye değer. İlk iki sezonuna Netflix'ten ulaşabilirsiniz. 3.Sezon Netflix'te yayınlanmıyor ve farklı bir hikayeyede geçmiş durumda.

2- The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev)

Lanetli bir eve yerleşen aileyi konu alıyor. Aile evi arkalarında bırakıyor fakat lanet peşlerini bırakmıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi son derece korkunç. 2. sezonunda farklı bir hikayeye geçen diziye Netflix'ten ulaşabilirsiniz.

3- Marianne

Fransız yapımı olan Marianne bir cadının lanetini konu alıyor. 2.Sezona devam etmeyeceğini açıklasada devam edebilecek bir konuya sahip. Artık sonunu siz kendi zihninizde nasıl canlandırırsınız orası da size kalmış.

4- Chambers

Bir kalp nakli sonrası hastanın yaşadığı korkunç olayları konu alıyor. Uzun bir konuya sahip olmadığı için devam sezonu yok. Tek sezondan oluşan diziye Netflix'ten ulaşabilirsiniz.

5- Stranger Things

80'li yıllarda geçen dizi. Dünya ötesini, canavarları ve deneyleri ele alıyor. 4. Sezonu yapım sürecinde olan diziye Netflix'ten ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çizgi romanı ve kitaplarını da popüler kitap evleri ve kitap satan mağazalardan satın alabilirsiniz.

BONUS - Santa Clarita Diet

Yaşayan bir zombinin hikayesi denilebilir. Aslında tam anlamıyla korku-gerilim dizisi olmayan, korku komedisi diziye Netflix'ten ulaşabilirsiniz.