Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikler gözlerin daha çekici olmasını sağlayan bir aparattır. Takma kirpik daha önce hiç kullanmadıysanız bile bu gözünüzü korkutmasın. Takma kirpik nasıl takılır? 5 adımda size öğreteceğiz.

Farklı özelliklerde bulabileceğiniz takma kirpikler bütün olarak veya parça olarak kullanılabilir. İçinden çıkan tutkal ve cımbız aparatı sayesinde takmak oldukça basittir. İlk seferde yapamasanız bile 2.inci seferde kolaylıkla bu işi halledebilirsiniz. Bu yazımızı okuyarak takma kirpik işlemini daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

  • Kozmetik reyonlarında veya eczanelerden takma kirpik satın alın. Set halinde veya tek satılan kirpikler alarak makas yardımı ile bütün bir kirpiği de kolayca ayırabilirsiniz.
  • Kirpikleri ayırdıktan sonra temiz bir kağıda kirpik tutkalından çok az sıkın ve uygulayacağınız kirpiğin alt tarafına bandırın.
  • Tutkala değdirdikten sonra 4 – 5 saniye kadar tutkala üfleyin bu sayede kirpik daha iyi yapışacak ve tutkal kirpiklerde dağılmayacaktır.
  • Takma kirpiği cımbız ile tutturun kirpiklerinizi dış kısmından başlayarak tek tek uygulayın.
  • Her kirpik telinde yukarıda verdiğimiz uygulamaları tekrar etmelisiniz. Eğer tutkala batırıp direk sürerseniz tutkal beyaz bir şekilde görünecek ve hoş gözükmeyecektir. Bu açıdan bekleme süresini ihmal etmeyin.

Uyarı: Kirpik telini yanlış yere taktıysanız panik yapmayın, yapışkanlığı gitmeyecektir, hemen çıkarın ve doğru yere takın.