Maskara Nasıl Sürülür?

Maskara Nasıl Sürülür?

Maskara sürerken daha çekici ve daha anlamlı bakışlar için kirpikleri belirginleştirmek gerekir. Maskara nasıl sürülür?

İncelikleri nelerdir? 4 adımda mükemmel kirpikler için maskara sürme teknikleri ve en ince ayrıntıları…

4 Adımda Maskara Nasıl Sürülür?

Birinci Adım

Kirpiklerinizi kıvırın. Çekici bakışlara sahip olmak için kirpiklerinizin kıvrık olması önemlidir. Kirpik kıvırıcı edinip nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenin. Kirpik kıvırıcınızı biraz fön makinesinde ısıtıp kirpiklerinizi kıvırdığınızda çok daha etkili kıvrımlar elde edersiniz. Kirpik kıvırıcısını önce diplere sonra da uçlara tutmayı unutmayın.

İkinci Adım

Kirpiklere sürülen pudra ayırımını kolaylaştırır. Sürülen maskara sonucu kirpikleriniz topaklanıyor ve yapışıyorsa pudra sürerek bu soruna çözüm sağlarsınız. Pudrayı fırçaya çok az uygulayın ve kirpiklerinizin yağlı ve ıslaklığını alarak yapışmasını önleyin.

Üçüncü Adım

Maskarayı içinden çıkardığınız da ucundaki fazlalıkları maskaraya geri bırakın. Maskarayı diplerden başlayarak kirpik uçlarına doğru zig zag yaparak uygulayın. Tekrar kirpiklerin üst kısmından diplerden başlayarak uca doğru sürün. 1 dakika bekleyip tekrar bir kat daha sürün.

Dördüncü Adım

Fırçayı kirpiklerinize doğru döndürüp topaklanmış kirpikleri yavaşça ayırın. Alt kirpikler için de aynı işlemi uygulayarak kirpikleri ayırın. Maskaranın cildinize değmesinden şikayetçi iseniz sürerken bir kağıt koyabilir veya elinizle cildinize kalkan oluşturabilirsiniz.