Son Yılların En İyi 6 Korku Dizisi

Son Yılların En İyi 6 Korku Dizisi

Son yıllarda popüler olan korku dizilerini listeledim.

1- Lovecraft Country

Genç bir adam 1950’lerde kaybolan babasını aramak için Amerika'yı alt üst eder. Matt Ruff’ın aynı isimli korku içerikli kitabına göre uyarlanan HBO yapımı korku dizisi.
Yapımcı: Bad Robot, Monkeypaw Productions, Warner Bros. Television
Dağıtımcı: HBO

2- The Last of Us

Joel ve Ellie, bulundukları dünyanın zorluğu ile ilişkili bir çift arkadaş olarak, pandemiden sonra ABD'de acımasız şartlara ve acımasız insanlara katlanmak zorunda kalıyorlar. 2013’ün en popüler ve en beğenilen oyunlarından biri olan Naughty Dog yapımı The Last Of Us oyununun diziye uyarlanmış hali.
Yapımcı: PlayStation Productions, Sony Pictures Television
Dağıtımcı: HBO

3- Supernatural

Erkek kardeşler babalarının yolundan giderek şeytanlar, kurt adamlar, vampirler, canavarlar ve tanrılar gibi doğaüstü canlıları alt etmeyi seçerler.
Yapımcı: Kripke Enterprises, Warner Bros. Television, Supernatural Films
Dağıtımcı: Warner Bros. Television, TNT, HBO Max

4- The Walking Dead

Şerif yardımcısı Rick, komadan kendine geldiğinde dünyanın cehenneme döndüğünü ve hayatta kalmaya çalışanların kendisinin yardımına ihtiyaç duyduğunu öğrenir. 11 Sezonluk Amerika'nın en iyi dizilerinden biri.
Yapımcı: American Movie Classics (AMC)
Dağıtımcı: CNBC-e, Fox, Netflix

5- The Originals

Güç elde etmek için bir çok şey yapabilecek hepsi binlerce yaşında olan vampirlerin oluşturduğu bir aile, kurdukları şehre ve onlara karşı hata yapan halkına tekrardan bakacaklardır. Düşündükleri tek şey intikam almak ve katliam olacaktır. The Vampire Dairies’de bulunan karakterlerin de içinde yer aldığı bir ‘spin-off’ dizisidir.
Yapımcı: CBS Television Studios
Dağıtımcı: DiziMax, Warner Home Video

6- The Outsider

Gerçekleşen karmaşık bir suç yüzünden dedektiflerin kafası çok karışmış haldedir. True Detective ve Dark  dizilerini beğenen kişiler bunu da sevecektir. Stephen King'in romanından esinlenilen bir dizidir.
Yapımcı: Aggregate Films, HBO Entertainment
Dağıtımcı: HBO