Ukrayna'daki mağdur Türkler seslerini Telegram grubuyla duyurmaya çalışıyor! Rasim Gökakın'dan önemi bir sesleniş var

Ukrayna'daki mağdur Türkler seslerini Telegram grubuyla duyurmaya çalışıyor! Rasim Gökakın'dan önemi bir sesleniş var

Ukrayna'daki Türkler tarafından kurulan Telegram grubu binlerce mağdur Türk vatandaşını bir arada toplarken grup kurucusu Rasim Gökakın önemli bir mesaj yayınladı.

Rusya tarafından başlatılan savaş Ukrayna'daki binlerce Türk vatandaşını mağdur etti. Bu durum çok sayıda Türk'ün ne yapacağını bilememesine neden oldu. Ukrayna'da yaşayan Rasim Gökakın bir Telegram grubu kurarak ülkedeki mağdurları bir araya topladı. Ve bu grupla ilgili önemli bir çağrı yaptı.

Ulusal Post'un haberine göre; 

Rusya tarafından başlatılan savaş Ukrayna'da binlerce kişiyi mağdur etti. On binlerce kişi evini kaybetti. İşini kaybedenler oldu. Okumak için Ukrayna'da bulunan binlerce Türk öğrenci de mağdur oldu.

Rusya'nın başlattığı saldırılar 400 binden fazla kişinin Ukrayna'yı terk etmek zorunda kaldı. Ukrayna'da hala tahliye edilmeyi bekleyen Türkler var.

Rasim Gökakın'da onlardan biriydi. Kendisi dün itibariyle Türkiye'ye geri dönüş yaptı. Ancak Ukrayna'daki Türkler'i unutmadı.

Birbirleriyle iletişim kurabilsinler diye bir Telegram grubu oluşturdu. Ukrayna'daki Türklerin sesi oldu. Yüzlerce kişi bu grupta son yaşanan durumları paylaşırken aynı zamanda yaşadıkları sıkıntılara yer veriyorlar. 

Rasim Gökakın amacının zor durumda kalan insanların birbiriyle daha hızlı iletişim kurmalarını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Gruba katılmak için t.me/ukraynaturkleri tıklayın

Öte yandan Rasim Öztekin bu mesajını bir video mesaj yayınlayarak da duyurdu... O videoyu Ulusal Post Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te kişisel youtube kanalından yayınladı..