Ülkeler ve onlara özel ilginç inançlar ve gelenekler.

Ülkeler ve onlara özel ilginç inançlar ve gelenekler.

Her ülke kendine has sanata, edebiyata, Kıyafetlere, ve gelenek-göreneklere sahiptir.

Bu geleneklerden bazıları, Bizim kültürümüze yakın olsada bazıları var ki, onlar bizlere çok uzak ve ilginçdir.Onlardan bazılarını sizler için derledik.

Köpek diş "düşmanlığı"

İndonezyanın Bali eyaletinde 18 yaşına gelmiş kişiler "köpek dişlerini" kesmek zorundalar. Bali'deki insanlar bu dişlerin kötü ruhlarla ilişkili olduğunu düşünüyor.Onlar göre "köpek dişler" negativ enerji kaynağıdır.

"Kanlı banyo"

Peruda ebeveyinler evdeki,  hayvanlardan birini öldürerek onun kanı ile yeni doğmuş bebeği yıkıyorlar.Bu inanışa göre telef olmuş hayvanın kanıyla yıkanan çocuklar daha sağlıklı oluyor.

Kilo almak şart

Mavritaniyada Kilolu kadınların daha güzel olduğu düşünülüyor. Burdaki kadınlar eğer zayıfsa evlenmeden önce kilo alması gerekiyor.

"Kirli gelin"

İskoçyada gelinler yüzleri düğünden önce yumurta çamur ve s. gibi nesnelerle kirlendirilirdikden sonra bu şekilde şehirde gezdiriliyor. 

Evlenmeden olmaz

Papua yeni Gvineya/Trobriant kabilesine göre evlenecek olan çiftlerin düğünden önce karşılıklı yemek yemeleri hoş karşılanmıyor.

Misafir var.

Azerbaycan halkının bir kısmının inanışına göre yere çatal, bıçak ve ya kaşık düşerse bu eve misafir geleceğinin uyarısıdır

Güneş tutulması

Pakistanın bazı bölgelerinde olan inanışa göre güneş tutulması zamanı hasta çocuklar göğüslerine kadar toprağa gömülürse onlar sağlıklarına kavuşacaklar.

Uğursuz makaslar

Mısırda makasla boşu boşuna oynamanın, açıp-kapamanın ve makası ağzı açık bırakmanın uğursuzluk getireceyine inanılmaktadır.